برنامه محافظت و مراقبت از پوست در طول روز

برنامه محافظت و مراقبت از پوست در طول روز

به‌طور معمول در طول روز شما باید برنامه مراقبت از پوست را در اولویت فعالیت‌های خود قرار دهید. پوست یکی از بخش‌های مهم بدن افراد است و به همین دلیل هم باید از آن محافظت کرد. روتین پوستی روزانه معمولا طبق یک روال ساده انجام می‌شود و یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن شست‌وشوی صورت است. نکات مهم دیگری نیز برای مراقبت وجود دارد که ما در این مقاله آن‌هارا توضیح داده‌ایم.

نکات مهم برای مراقبت از پوست

نکات بسیار زیادی برای مراقبت از پوست وجود دارد. از جمله موارد مهم برای محافظت از پوست،

شست‌وشوی صورت: شست‌وشو صورت در طول روز اهمیت بسیار زیادی دارد شما می‌توانید با تهیه صابون آلوئه ورا پوستی شفاف و تمیز داشته باشید.

سیگار نکشیدن: یکی از موارد تاثیر گذار در تخریب پوست صورت مواد الکل و دودی است. سیگار یکی از مواردی است که مانع داشتن پوستی شفاف در شما می‌شود.

کاهش میزان مصرف غذاهای سرخ کرده: غذاهای سرخ کرده و فست فود برخلاف این موضوع که بسیار خوشمزه هستند اما بسیار مضر هستند. در طول روز سعی کنید کمتر از این مواد غذایی استفاده کنید.

روتین مراقبت از پوست در طول روز

روتین مراقبتی باتوجه به نامی که دارد تاثیر بسیار زیادی بر پوست شما خواهد داشت. مراحل مختلفی برای محافظت از پوست وجود دارد. از جمله مراحل و روتین مراقبت از پوست به این صورت است،

  • پاک کردن صورت
  • استفاده از تونر
  • استفاده درست از مرطوب‌کننده
  • کرم دور چشم
  • مصرف کم ضد آفتاب

پاک‌کردن صورت برای مراقبت از پوست

همان‌طور که گفتیم شست‌وشوی صورت اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مرحله که مرحله اول است لازم است تا شما از یک صابون، دستمال مرطوب و یا مواد شست‌وشو دهنده مناسب استفاده کنید. پاک کردن و از بین بردن آلودگی‌ها از روی صورت بخش مهمی از روتین روزانه به حساب می‌آید. در صورتی که پوست شما چرب است برای شست‌وشوی صورت بهتر است آب ولرم استفاده کنید.

استفاده از تونر

مهم‌ترین ویژگی تونر که دلیل استفاده از آن نیز هست بازگردانی PH به پوست است. PH پوست ممکن است بنا به دلایل مختلفی بهم ریزد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها استفاده از مواد آرایشی است. باتوجه به این موارد تونر باعث برگرداندن رطوبت به پوست می‌شود بنابراین حتما بعد از شست‌وشوی پوست از تونر استفاده کنید. ازجمله موارد بااهمیت در استفاده از تونر انتخاب تونر مناسب باتوجه به جنس پوست شما است.

استفاده درست از مرطوب‌کننده برای مراقبت از پوست

استفاده از مرطوب‌کننده توضیح زیادی لازم ندارد. مرطوب‌کننده برای بیشتر افراد واژه‌ای آشنا به حساب می‌آید. مهم‌ترین نکته در استفاده از مرطوب‌کننده، مرطوب‌کننده‌های حاوی کلاژن است. مرطوب کننده‌ها نباید عطری باشند. با وجود اینکه مرطوب‌کننده‌های عطری طرفداران بیشتری دارند اما نباید از مرطوب کننده‌های عطری استفاده کنید.

کرم دور چشم

یکی از مهم‌ترین بخش‌های صورت چشم و محیط اطراف آن به حساب می‌آید. برای محافظت از چشم شما میتوانید از محصولاتی استفاده کنید، مانند،

چشم و زیر چشم ازجمله قسمت‌هایی در بدن به حساب می‌آیند که به نسبت بیشتر از بقیه روند پیری را نشان می‌دهند. با توجه‌به این موضوع در نظر داشتن روتین مناسب در رابطه با چشم و دور چشم بسیار بااهمیت است.

مصرف کم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب یکی دیگر از مواردی است که در روتین روزانه باید به آن توجه شود. کرم ضد آفتاب به طور معمول باید هر دوساعت تمدید شود. با وجود اینکه کرم ضد آفتاب هر 2 ساعت تمدید می‌شود اما در هنگام استفاد باید بیشتر از حالت معمول به صورت مالیده شود. ضد آفتاب خواص بسیار خوبی دارد و مناسب هرگونه پوستی تهیه می‌شود.

همان‌طورکه گفتیم مراقبت از پوست یکی از فعالیت‌های مهم روزانه به حساب می‌آید. پوست برای افراد اهمیت زیادی دارد. استفاده از انواع‌واقسام مواد آرایشی و قرار‌گیری در معرض آلودگی باعث شده است تا افراد دائما نگران پوست خود باشند.

پوست صورت در طول شبانه روز باید حداقل سه بار شسته و پاک شود تا هرگونه آلودگی اعم از گرد و غبار  مواد آرایشی از روی آن پاک شود. باتوجه‌به آنچه گفتیم شما می‌توانید در طول روز از این موارد استفاده کنید و در نهایت پوستی تمیز و شاداب داشته باشید.

چهارشنبه 13 بهمن 1400 - 12:29:42
(0 نفر)

نظر بدهید

دیدگاه های ارسال شده

ما از سال 93 ، در تهران شروع به فعالیت کردیم. محصولات ما اعم از مواد شوینده و بهداشتی، کره های خوراکی، روغن های خوراکی و مراقبتی و ... کاملا ارگانیک بوده و هیچگونه مواد شیمیایی و نگهدارنده ای در آنها به کار نرفته. هدف ما از تولید این محصولات ، ساخت یک سبک زندگی سالم و به دور از مواد غیر ارگانیک است. ضمناً تمام این محصولات از روغن های استخراج شده توسط خود ما تولید میشود و مواد اولیه آن نیز کاملا داخلی است. باعث افتخار ماست که با ارائه ی پیشنهادات خود ما را در بهبود خدمت رسانی یاری نمایید.
شماره تماس 09925501733 , 02188495283
آدرس ایمیل salimiorg@outlook.com
محصولات ارگانیک سلیمی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
logo-samandehi